Akcja „Cała Polska czyta dzieciom”

NASZE PRZEDSZKOLE UCZESTNICZY W PROGRAMIE CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLA W RAMACH KAMPANII SPOŁECZNEJ
„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.
   „Cała Polska czyta dzieciom” to kampania społeczna zainaugurowana przez Fundację „ABC XXI” .    Jej celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim pociechom.

www.calapolskaczytadzieciom.pl

  W naszym przedszkolu w ramach spotkań z książką  nauczycielki we wszystkich grupach codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytają dzieciom bajki.

Do akcji włączają się również rodzice, babcie i dziadkowie.

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców, dziadków na nasze spotkania z książką.

W bieżącym roku szkolnym 2018/2019 grupa IV realizuje projekt czytelniczy „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. W ramach realizacji projektu zaprosiliśmy do współpracy Panią Magdalenę Szynkarczuk – nauczyciela ze Szkoły Postawowej nr 1 , która uczestniczy w  cotygodniowych spotkaniach czytelniczych. Dzieci zapoznają się z wartościową literaturą, poznają ciekawe przygody bohaterów bajek, opowiadań.  Prezentowane utwory mają wartości edukacyjne i emocjonalne. Przenoszą dzieci do świata wartości, uczą rozróżniać dobro od zła, rozwijają wyobraźnię i sferę emocjonalną. Dziękujemy Pani Madzi za poświęcony dla nas czas i każdą miłą chwilę spędzoną z ciekawą książką. :)

 

Archiwum Przedszkolne