VI Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków


 PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY Z BUDŻETU GMINY SKAWINA.

10 maja 2019r już po raz szósty, dzieci z piętnastu przedszkoli gminy Skawina, spotkały się na Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Zgodnie z hasłem tegorocznej Olimpiady „Budzimy wiosnę na sportowo,” nauczyciele z Katolickiego Przedszkola w Skawinie przygotowali dla dzieci szereg zabaw sportowych o wiosennej tematyce.

Jak co roku, wydarzenie to mogło zostać zrealizowane dzięki finansowemu wsparciu Gminy Skawina oraz dzięki pomocy dyrektorów szkół: Szkoły Podstawowej nr 2, Liceum Ogólnokształcącego oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Skawinie, którzy udostępniają przestronną salę gimnastyczną. Nad bezpieczeństwem przedszkolnych sportowców, czuwał jak zawsze ratownik  medyczny Pogotowia Ratunkowego w Skawinie.

Rozegrano siedem zabawnych konkurencji, jak np. narodziny motyla, wyścig żab czy pracowite pszczółki, umożliwiając dzieciom wykazanie się zwinnością i sprawnością ruchową. Dzieci z zaangażowaniem podjęły sportową rywalizację, czerpiąc radość z wykonania każdego sportowego zadania.  Nie zawiodła również licznie zgromadzona publiczność na trybunach, mocno dopingująca grupy zawodników ze swoich przedszkoli. Za sportowego ducha,  współzawodnictwo oraz wysoką sprawność ruchową, wszystkie drużyny zostały ogłoszone zwycięzcami, a zawodnicy nagrodzeni pucharami, medalami oraz drobnymi upominkami. Dodatkowym upominkiem dla wszystkich uczestników sportowego spotkania był piękny, jak zawsze występ skawińskich cheerleaderek.

Sportowa Olimpiada Przedszkolaków, spełniła swoje najważniejsze cele przyświecające organizacji tego  przedsięwzięcia, jak: propagowanie wśród dzieci i rodziców zdrowego stylu życia, podkreślenie znaczenia roli ruchu w prawidłowym rozwoju dziecka czy integracja środowisk przedszkolnych, wokół krzewienia idei aktywności ruchowej, jako alternatywna forma spędzania czasu. Ruch z pewnością każdemu wychodzi na zdrowie, do czego w przedszkolach, staramy się gorąco zachęcać dzieci, a także rodziców.