Wizyta w Muzeum Regionalnym w Skawinie

We wtorek 9 kwietnia wybraliśmy się do Muzeum Regionalnego w Skawinie na zajęcia edukacyjne pt. tradycyjny wyrób masła z wykorzystaniem maselnicy. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób można zrobić masło, z czego ono powstaje a także samodzielnie próbować je zrobić.

Śniadanie wielkanocne

W środę  27 kwietnia w naszym przedszkolu panował wyjątkowy świąteczny nastrój. Rano wraz ze wszystkimi dziećmi i ciociami zgromadziliśmy na  wspólną modlitwę . Następnie udaliśmy się do swojej sali, w której wcześniej nakryliśmy stół Wielkanocny i zjedliśmy wspólnie Śniadanie Wielkanocne i złożyliśmy sobie Świąteczne życzenia.

Wycieczka do Fabryki Czekolady

18 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Fabryki Czekolady w Krakowie. W czasie warsztatów poznaliśmy proces tworzenia czekolady, wąchaliśmy czekoladę, próbowaliśmy jej a także sami zrobiliśmy pralinki. To był wyjątkowo słodki wyjazd.

Bal Karnawałowy

Tłusty Czwartek w naszym przedszkolu był wyjątkowym dniem. Wszyscy przebraliśmy się w przygotowane wraz z Rodzicami stroje karnawałowe, udekorowaliśmy naszą salę i wzięliśmy udział w Balu Karnawałowym. Tańcom, radości i wesołej zabawie nie było końca. Aby nabrać sił do zabawy – tradycyjnie jak to w tłusty czwartek zjedliśmy pyszne oponki i słodkie lizaki przygotowane przez ciocie pracujące w kuchni. Ach! To był dzień pełen emocji!

Uroczysta Wigilia Przedszkolna

21 grudnia zgromadziliśmy się wraz z dziećmi i ciociami z całego przedszkola by wspólnie pomodlić się, podzielić opłatkiem, złożyć Bożonarodzeniowe życzenia i zjeść obiad Wigilijny.

Dzień kropki

W piątek 15.09 dzieci z gr III wzięły udział w dniu kropki . Z tej okazji dowiedzieliśmy się skąd wziął się ten dzień i opowiedziały o swoich talentach. Następnie pobawiliśmy się w kropkowego berka a na koniec farbami zrobiliśmy kropkowe prace 🙂

Śniadanie Wielkanocne.

W Wielki Czwartek 6 kwietnia w naszym przedszkolu panował wyjątkowy świąteczny nastrój. Rano wraz ze wszystkimi dziećmi i ciociami zgromadziliśmy na święceniu pokarmów, które dzieci w pięknie przystrojonych koszyczkach przyniosły do przedszkola. Następnie udaliśmy się do swojej sali, w której wcześniej nakryliśmy stół Wielkanocny i zjedliśmy wspólnie Śniadanie Wielkanocne i złożyliśmy sobie Świąteczne życzenia.

Warsztaty o grzeczności.

7 marca przybyła do nas Pani Lidia Ippold z Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie, która przeprowadziła dla nas warsztaty o grzeczności. Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!

Bal karnawałowy

16 lutego odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Z tej okazji dzieci wzięły udział w kilku zabawach i konkurencjach m.in. przeciąganie liny, skakanie w w workach, zabawa z krzesełkami, zabawa z chustą animacyjną i balonami oraz wiele innych. Było wiele śmiechu zabawy oraz tańca. Nie obyło się również bez poczęstunku w postaci pysznych ciepłych lodów oraz oponek. Wszyscy świetnie się bawili a na koniec zostały wręczone wszystkim nagrody za udział 🙂

Która godzina?

Tym razem nasza grupa miała okazję zapoznać się z zegarem i poćwiczyć wspólne odczytywanie godzin. Naszym zegarem stała się chusta animacyjna a wskazówkami plastikowe kijki. To sposób na świetną zabawę ale i naukę 🙂

Wyjazd do Teatru na przedstawienie „Ekonolulu”.

18 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Teatru na przedstawienie o tematyce ekologicznej pt.: „Ekonolulu”. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady, które pomogą nam jeszcze lepiej każdego dnia dbać o nasza planetę jak również miło spędziliśmy czas.

Jesienny spacer.

12 października wybraliśmy się na jesienny spacer do Parku Miejskiego w Skawinie aby poszukać darów jakie zostawiła dla nas Pani Jesień a także przyjrzeć się jak zmienia się krajobraz w tej porze roku. Wyprawa wywołała na naszych twarzach ogromne uśmiechy i dała nam spora dawkę radości! : )

Sprzątamy dla Polski

4 października wzięliśmy udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. W tym dniu założyliśmy na ręce rękawice ochronne, zabraliśmy worki na śmieci i udaliśmy się na spacer by wysprzątać i zadbać o naszą najbliższą okolicę.

Dzień chłopaka

30 września w naszym przedszkolu swoje święto mieli chłopcy. Z tej okazji pobawiliśmy się w kilka zabaw m.in mam chusteczkę haftowaną czy kaczuszki. Zrobiliśmy też wspólne zdjęcie a na koniec wszyscy dostali drobne upominki 🙂

Wizyta w Miasteczku Komunikacyjnym.

22 września wzięliśmy udział w spotkaniu ze Strażnikiem Miejskim na Miasteczku Komunikacyjnym w Skawinie. Przez chwilę poczuliśmy się jak kierowcy biorący udział w ruchu drogowym a także odświeżyliśmy sobie wiadomości związane z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu ulicznym. Na koniec otrzymaliśmy od Pana Strażnika odblaski dzięki, którym zawsze będziemy widoczni. Dziękujemy! 🙂

Wiwat Dzieciaki!

1 czerwca to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. I tak też było w tym roku. Słodkości, dmuchany zamek i nieskończona ilość wesołej zabawy. : )
Nawet ksiądz Proboszcz Bogdan Kordula pamiętał o nas i dla każdego dziecko przygotował mały słodki upominek! To był cudny dzień! 🙂