Dzień pluszowego misia

W piątek(24.11) wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje misie. Poznaliśmy historię ich powstania, zrobiliśmy misie z papierowych talerzyków a także zagraliśmy w grę. Chętne dzieci spróbowały też przysmaku misiów czyli miodku a na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcia w fotobudce.

Pamiętamy o zmarłych

2 listopada wybraliśmy się Cmentarz Parafialny w Skawinie aby zapalić znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pomodlić się za dusze zmarłych z naszych rodzin.

Dzień chłopaka

W pt 29.09 swoje święto obchodzili wszyscy chłopcy. Z tej okazji zostało zorganizowane kilka zabaw m.in Mam chusteczkę czy tor przeszkód z podziałem na dziewczynki i chłopców. Nie obyło się również bez drobnych upominków 🙂

Dzień kropki

W piątek 15.09 dzieci z gr III wzięły udział w dniu kropki . Z tej okazji dowiedzieliśmy się skąd wziął się ten dzień i opowiedziały o swoich talentach. Następnie pobawiliśmy się w kropkowego berka a na koniec farbami zrobiliśmy kropkowe prace 🙂

Wyjście do miasteczka komunikacyjnego i plac zabaw

We wtorek 12.09 nasza grupa odwiedziła po raz kolejny miasteczko komunikacyjne w Skawinie. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych,, co oznaczają niektóre znaki drogowe oraz jak wygląda sygnalizacja świetlna. W drodze do przedszkola wstąpiliśmy na pobliski plac zabaw 🙂

Dzień Dziecka w przedszkolu.

1 czerwca to ważny dzień dla każdego dziecka, więc i w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy, uśmiechu i radości. Skakaliśmy na dmuchanym zamku, malowaliśmy twarze, puszczaliśmy bańki, bawiliśmy się z chustą animacyjną i to wszystko przy dźwiękach radosnej dziecięcej muzyki. W tym ważnym dniu nie mogło zabraknąć wśród nas ks. Proboszcza Bogdana Korduli i Pani Dyrektor, którzy złożyli dzieciom piękne życzenia i częstowali słodkościami.

Wycieczka do Kopytkowa

29 maja z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się wraz z maluszkami na wycieczkę do Kopytkowa w Inwałdzie. Tam poznaliśmy zwierzęta z całego świata, które nawet mogliśmy nakarmić, wzięliśmy udział w warsztatach pszczelarskich i zobaczyliśmy jak wygląda produkcja miodu a na koniec zjedliśmy grillowane kiełbaski. To był dzień pełen emocji!

Śniadanie Wielkanocne.

W Wielki Czwartek 6 kwietnia w naszym przedszkolu panował wyjątkowy świąteczny nastrój. Rano wraz ze wszystkimi dziećmi i ciociami zgromadziliśmy na święceniu pokarmów, które dzieci w pięknie przystrojonych koszyczkach przyniosły do przedszkola. Następnie udaliśmy się do swojej sali, w której wcześniej nakryliśmy stół Wielkanocny i zjedliśmy wspólnie Śniadanie Wielkanocne i złożyliśmy sobie Świąteczne życzenia.

Warsztaty o grzeczności.

7 marca przybyła do nas Pani Lidia Ippold z Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie, która przeprowadziła dla nas warsztaty o grzeczności. Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!

Bal karnawałowy

16 lutego odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Z tej okazji dzieci wzięły udział w kilku zabawach i konkurencjach m.in. przeciąganie liny, skakanie w w workach, zabawa z krzesełkami, zabawa z chustą animacyjną i balonami oraz wiele innych. Było wiele śmiechu zabawy oraz tańca. Nie obyło się również bez poczęstunku w postaci pysznych ciepłych lodów oraz oponek. Wszyscy świetnie się bawili a na koniec zostały wręczone wszystkim nagrody za udział 🙂

Wizyta Duszpasterska.

10 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się Wizyta Duszpasterska Księdza Proboszcza Bogdana Korduli. Ksiądz Proboszcz przybył także i do na naszej sali gdzie odmówiliśmy wspólnie modlitwę, ucałowaliśmy Krzyżyk a potem Ksiądz pokropił wodą Święconą naszą salę.

Która godzina?

Tym razem nasza grupa miała okazję zapoznać się z zegarem i poćwiczyć wspólne odczytywanie godzin. Naszym zegarem stała się chusta animacyjna a wskazówkami plastikowe kijki. To sposób na świetną zabawę ale i naukę 🙂

Świąteczny czas…

Grudzień do wyjątkowy czas. Spotkaliśmy się ze Św. Mikołajem, przygotowujemy świąteczne prezenty a teraz przyszedł czas na ubranie choinki. Z uśmiechami na twarzy i radością w sercu przy dźwięku kolęd ubraliśmy nasze świąteczne drzewko.

Dzień pluszowego misia

W piątek(25.11) wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje misie. Poznaliśmy historię ich powstania, zrobiliśmy misiowy pociąg a także zagraliśmy w grę. Chętne dzieci spróbowały też przysmaku misiów czyli miodku a na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcia w fotobudce.

Wyjazd do Teatru na przedstawienie „Ekonolulu”.

18 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Teatru na przedstawienie o tematyce ekologicznej pt.: „Ekonolulu”. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady, które pomogą nam jeszcze lepiej każdego dnia dbać o nasza planetę jak również miło spędziliśmy czas.

Wyjście na cmentarz.

2 listopada wybraliśmy się na skawiński cmentarz aby zapalić znicz przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pomodlić się za wszystkich zmarłych, których w tych dniach szczególnie wspominaliśmy.

Milion dzieci modli się na różańcu.

18 października wraz z grupą maluszków włączyliśmy się w akcję „Milion dzieci modli się na różańcu”. Tego dnia o godzinie 9:00 zgromadziliśmy się by w łączności z dziećmi całego świata pomodlić się modlitwą różańcową w intencji pokoju.

Jesienny spacer.

12 października wybraliśmy się na jesienny spacer do Parku Miejskiego w Skawinie aby poszukać darów jakie zostawiła dla nas Pani Jesień a także przyjrzeć się jak zmienia się krajobraz w tej porze roku. Wyprawa wywołała na naszych twarzach ogromne uśmiechy i dała nam spora dawkę radości! : )

Sprzątamy dla Polski

4 października wzięliśmy udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. W tym dniu założyliśmy na ręce rękawice ochronne, zabraliśmy worki na śmieci i udaliśmy się na spacer by wysprzątać i zadbać o naszą najbliższą okolicę.

Dzień chłopaka

30 września w naszym przedszkolu swoje święto mieli chłopcy. Z tej okazji pobawiliśmy się w kilka zabaw m.in mam chusteczkę haftowaną czy kaczuszki. Zrobiliśmy też wspólne zdjęcie a na koniec wszyscy dostali drobne upominki 🙂

Wizyta w Miasteczku Komunikacyjnym.

22 września wzięliśmy udział w spotkaniu ze Strażnikiem Miejskim na Miasteczku Komunikacyjnym w Skawinie. Przez chwilę poczuliśmy się jak kierowcy biorący udział w ruchu drogowym a także odświeżyliśmy sobie wiadomości związane z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu ulicznym. Na koniec otrzymaliśmy od Pana Strażnika odblaski dzięki, którym zawsze będziemy widoczni. Dziękujemy! 🙂

Wiwat Dzieciaki!

1 czerwca to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. I tak też było w tym roku. Słodkości, dmuchany zamek i nieskończona ilość wesołej zabawy. : )
Nawet ksiądz Proboszcz Bogdan Kordula pamiętał o nas i dla każdego dziecko przygotował mały słodki upominek! To był cudny dzień! 🙂

Jedziemy do ZOO, ZOO, ZOO! : )

27 maja grupa maluszków wybrała się na swoją pierwszą wycieczkę autokarową. Pojechaliśmy do krakowskiego ZOO. Spotkaliśmy tam mnóstwo zwierząt o których do tej pory tylko słuchaliśmy w opowiadaniach lub oglądaliśmy je w bajkach. Słonie, małpy, pingwiny, kolorowe ptaki wiele innych zwierzątek miło przyjęło nas w swoim domu. Do przedszkola wróciliśmy bardzo zmęczeni ale równie ogromnie szczęśliwi. Na pewno jeszcze kiedyś pojedziemy zobaczyć co słychać u zwierząt, które poznaliśmy : )

4 maja- Dzień Strażaka.

4 maja w naszym przedszkolu gościliśmy nie codziennych gości. Przybyli do nas strażacy ze skawińskiej OSP, którzy pokazali nam jak wygląda wóz strażacki, umundurowanie strażaka, sprzęt z którego korzystają strażacy podczas gaszenia pożarów a nawet mogliśmy sami poczuć się jak strażacy. Każdy przedszkolak miał szansę założyć hełm strażacki oraz dowiedzieć się jak korzysta się z węża strażackiego. To była bardzo ciekawa wizyta. Dziękujemy! : )