Dzień Ziemi

21 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi – największe święto naszej planety. W tym dniu nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji sprzątania Ziemi. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do zadania – znajdując różne „skarby”.  „Sprzątamy dla Polski” to tegoroczne hasło wydarzenia , w którym wzięły udział placówki z całej Polski.

Wielkanocne Śniadanie

W Wielki Czwartek 6 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne, które poprzedzone było poświęceniem pokarmów w koszyczkach przyniesionych przez dzieci. Po ceremonii poświęcenia, wspólnej modlitwie i życzeniach każda z grup udała się do swojej sali na uroczyste śniadanie.

PALMA WIELKANOCNA- KONKURS

02 kwietnia w Niedzielę Palmową w naszej parafii odbył się konkurs na palmę Wielkanocną,w którym wzięła udział nasza grupa.  Palma w barwach Polsko – Ukraińskich została zauważona i wyróżniona. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Cała Polska czyta dzieciom

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” 22 marca naszą grupę odwiedziła Pani Wanda, babcia Jagódki. Dzieci z uwaga i zainteresowaniem słuchały opowiadania czytanego przez panią Wandę pt. „Wiosenny dzwonek”  autorstwa Czesława Janczarskiego.

Bal karnawałowy

„W karnawale w karnawale nie siedzimy w domu wcale. Przymierzamy wstążki, szale, wybieramy się na bale…. ”

16 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców- dzieci wygląda wspaniale i jeszcze lepiej się bawiły, był słodki poczęstunek i szalone tańce !!

Spotkanie Wigilijne i życzenia świąteczne

Najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Piękna jest radość w Święta

Ciepłe są myśli o bliskich.

Niech pokój, miłość i szczęście

Otoczą dzisiaj nas wszystkich!

Wizyta Świętego Mikołaja

Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci przygotowały dla niego krótki występ w dwóch językach- polskim i ukraińskim. Pomimo ogromnej tremy przedszkolaki spisały się na medal! Święty Mikołaj był zachwycony i rozdał wszystkim dzieciom prezenty.

Obchody Święta Niepodległości

10 listopada o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy uroczyście Hymn Polski . W ten sposób uczciliśmy święto odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wycieczka do Krakowa

20 czerwca odwiedziliśmy grotę Smoka Wawelskiego. Dzieci by bardzo podekscytowane i przejęte, dla większości z nich to była pierwsza wycieczka w życiu, bez rodziców.  Po omówieniu legendy o smoku mieszkającym u stóp zamku króla Kraka, wyobraźnia dzieci zaczęła działać  dlatego postanowiliśmy odwiedzić to miejsce.

DZIEŃ KROPKI

15 września w naszej grupie obchodziliśmy „Święto kropki” w tym dniu skupialiśmy się na budowaniu wiary we własne możliwości, poszukiwaniu zdolności i pasji przedszkolaków. Motywem przewodnim prac plastycznych była kropka z której dzieci tworzyły własne dzieła.

Święto Wszystkich Świętych

2 listopada złożyliśmy znicz pod pomnikiem upamiętniającym wizytę Ojca świętego JP II w Skawinie, pomodliliśmy się za wszystkich bliskich zmarłych w Polsce i na Ukrainie.