Śniadanie Wielkanocne

27 marca  w godzinach dopołudniowych w każdej grupie odbyło się uroczyste wielkanocne śniadanie poprzedzone wspólną modlitwą i poświęceniem pokarmów przez Księdza Proboszcza Bogdana Kordulę. Dzieci wraz Panią Dyrektor  złożyły księdzu Proboszczowi wielkanocne życzenia.

Wiosenny Pokaz Mody

25 marca w Sali Teatralnej odbył się nasz przedszkolny wiosenny pokaz mody. Chętne przedszkolaki w domu wraz ze swoimi rodzicami przygotowały wiosenne stroje, które prezentowały na scenie. Przed każdym indywidulanym pokazem kolejne grupy  śpiewały wiosenną piosenkę lub taniec. Wiosenne stroje były kolorowe i bardzo pomysłowe. Po skończonych pokazach wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom i prezenty.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

22 marca w piątkowe popołudnie  dzieci wraz ze swoimi rodzicami i Ciociami przybyli  do naszego parafialnego kościoła, aby wspólnie poprowadzić nabożeństwo drogi krzyżowej.   Śpiewając wielkopostne pieśni i modląc się pod krzyżem  wspólnie razem rozważaliśmy mękę Pana Jezusa.

Nabożeństwo Środy Popielcowej

22 lutego wszystkie przedszkolaki na zaproszenie Księdza Proboszcza udały się do naszego parafialnego przedszkola na Nabożeństwo Środy Popielcowej. Podczas liturgii słowa ksiądz Proboszcz wyjaśnił dzieciom symbolikę posypania głów popiołem i rozmawiał z przedszkolakami na temat Wielkiego Postu. Dzieci z modlitwą i śpiewem wielkopostnych pieśni na ustach  uczestniczyły w tym wyjątkowym nabożeństwie.

Wycieczka do Muzeum Etnograficznego w Krakowie

15 lutego dzieci z grupy II i III wybrały się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego w Krakowie na warsztaty pt. ” Cztery pory roku  – Zima”.  Przedszkolaki miały okazję obejrzeć eksponaty muzealne i  poznać cechy charakterystyczne dla każdego zimowego miesiąca w dawnych czasach.

Dzień Babci i Dziadka

23 i 24  stycznia w Sali Teatralnej przy parafii Miłosierdzia  Bożego odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Grupa III i IV świętowała 23 stycznia- przedszkolaki przygotowały dla swoich babć i dziadków wyjątkowe jasełka, a 24 stycznia grupa I i II zabrała swoich dziadków w sentymentalną i pełną humoru podróż w przeszłość ” Jak to babcia poznała dziadka” Po obydwóch przedstawieniach i życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor i Księdza Proboszcza babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Oczywiście ich wnukowie wręczyli im wyjątkowe prezenty.

Wizyta Duszpasterska

5 stycznia do naszego przedszkola przybył dostojny Gość – Ksiądz Proboszcz Bogdan Kordula , aby poświęcić i pobłogosławić pomieszczenia przedszkola. W każdej sali czekały na Niego dzieci, aby wspólnie pomodlić się w intencji grupy. Ksiądz Proboszcz razem z Panią Dyrektor  ze śpiewem kolęd na ustach  i święconą wodą odwiedził wszystkich mieszkańców.

Uroczysta przedszkolna Wigilia

21 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia. Rozpoczęliśmy ją od obejrzenia przedstawienia bożonarodzeniowego przygotowanego przez grupę V.  Ksiądz Proboszcz Bogdan Kordula rozpoczął modlitwę, a Ciocia Gosia odczytała fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Potem wszyscy łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia, które również  ksiądz Proboszcz i Pani Dyrektor  złożyli wszystkim przedszkolakom, paniom i ich rodzinom.  Następnie zjedliśmy uroczysty obiad wigilijny, śpiewając kolędy i pastorałki spędziliśmy przy stole ten niezwykły czas. Dzieci z  IV grupy wraz z Panią Dyrektor zaniosły małego Jezuska do szopki betlejemskiej, która pojawiła  się przed kościołem.

Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

18 grudnia do naszego przedszkola przybyli wyjątkowi kolędnicy Pierwszy Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Witold Grabiec, Zastępca Dyrektora CUW Marek Marzec, Krzysztof Kłyś, Dyrektor Muzeum Regionalnego Czesław Gąsiorowski. Dzieci wraz z Panią Dyrektor Teresą Lelek, Wychowawczyniami  poszczególnych grup i przybyłymi Gośćmi przy żłóbku małego Jezusa śpiewały tradycyjne kolędy i pastorałki, Dziękujemy za wizytę.

Spotkanie ze św. Mikołajem

Jak co roku do naszych bardzo grzecznych przedszkolaków przybył  św. Mikołaj. Radości ze spotkania nie było końca. Wszystkie grupy  zadowolone  z prezentów, zaśpiewały św.  Mikołajowi piosenki. Dzieci obiecały, że będą na co dzień brać przykład od Tego Świętego dzieląc się  jak On dobrem i miłością.

Konkurs Regionaalny ” Mój region – Moja Ojczyzna”

14 listopada  dzieci z grupy 4 reprezentowały nasze przedszkole w konkursie pt Mój region – Moja Ojczyzna”  organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie. Świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Wykazali się dużą wiedzą oraz umiejętnością współpracy. Gratulujemy naszej drużynie

Święto Niepodległości

10 listopada  nasze przedszkole pełne było biało – czerwonych barw . Uroczyście obchodziliśmy  105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas Akademii przypomnieliśmy sobie historię Polski – naszej Ojczyzny . Odśpiewaliśmy hymn i patriotyczne pieśni. Każdy Przedszkolak jest prawdziwym patriotą. Po Akademii i z biało – czerwonymi flagami podeszliśmy pod pomnik naszego Patrona – bł. Prymasa Wyszyńskiego, aby pomodlić się w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem Tego wielkiego Patrioty.

Nabożeństwo Różańcowe

24 października wszystkie Dzieci wraz z Rodzicami i Personelem Przedszkola spotkały się przed ołtarzem parafialnego Kościoła, by  poprowadzić nabożeństwo różańcowe. Z różańcem w ręku z modlitwą i śpiewem na ustach  prosiliśmy Matkę Bożą o potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo dla nas każdego dnia

” Milion dzieci modli się na różańcu”

Milion dzieci modli się na różańcu18 października po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w międzynarodowej akcji  zorganizowanej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International)  i włączyło się w coroczną inicjatywę modlitewną „Milion dzieci modli się na Różańcu”. Jej celem jest modlitwa o pokój i jedność na całym świecie.

70 rocznica uwięzienia błogosławionego Prymasa Stefana Wyszyńskiego

25 września wspominaliśmy z całym przedszkolem 70 rocznicę uwięzienia naszego Patrona błogosławionego Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Spotkaliśmy się przed pomnikiem Prymasa na wspólnym śpiewie i modlitwie.

Wycieczka na wykopki do Ranczo Artemidy

26 września chętne dzieci z przedszkola wraz z ciociami wybrały się na całodzienną wycieczkę do  gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo Artemidy” na warsztaty połączone z wykopkami. Atrakcji nie było końca : dojenie krowy, warsztaty plastyczne, przejażdżka na koniu, obejrzenie ogródka warzywnego i zwierząt gospodarskich no i oczywiście kopanie ziemniaków. Po tylu wydarzeniach wszystkie przedszkolaki zasłużyły na kiełbaskę z grilla i pieczone ziemniaki

Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024

6 września wszystkie przedszkolaki ze swoimi Paniami i Rodzicami na czele z Panią Dyrektor udały się do naszego parafialnego Kościoła na Mszę św. której przewodniczył ks. Proboszcz Bogdan Kordula , aby prosić o Boże Błogosławieństwo i opiekę na każdy dzień nowego roku. Ze śpiewem i modlitwą i radością dziękowaliśmy za wakacje, a po Mszy Świętej uroczystą procesją podeszliśmy pod pomnik Patrona Przedszkola błogosławionego Prymasa Stefana Wyszyńskiego by i Jemu powierzyć całe nasze przedszkole

50 lecie kapłaństwa ks. Kanonika Włodzimierza Łukowicza

4 czerwca cała społeczność przedszkola wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu- 50. rocznicy święceń Kapłańskich ks. kanonika Włodzimierza Łukowicza. Dzieci ubrane w stroje krakowskie i z różą w ręku ustawiły się przed ołtarzem by towarzyszyć naszemu założycielowi w tym ważnym dniu. Reprezentanci naszego przedszkola z Panią Dyrektor na czele złożyli na ręce księdza Włodzimierza piękne życzenia i kwiaty a pozostałe dzieci wraz ciociami zaśpiewały piękną pieśń „Niech Cię Pan błogosławi i strzeże…” przy akompaniamencie skrzypiec. W uroczystości nie zabrakło także naszego Pocztu Sztandarowego.

Kocham Mamę , Kocham Tatę

25 maja w Sali Teatralnej nasze przedszkolaki zaprosiły swoich kochanych Rodziców na uroczystość z okazji ich święta. Nasze Maluszki – Kaczuszki złożyły życzenia wraz z Brzydkim Kaczątkiem i pozostałymi mieszkańcami podwórka, a starsze przedszkolaki w radosny i zabawny sposób pokazały jak Mamie i Tacie mija codzienność. Mamo i Tato kochamy Was i dziękujemy za każde dobro

Spotkanie z Panem Strażakiem

5 maja przed naszym przedszkolem pojawił się wóz strażacki. Tatuś Helenki z okazji dnia strażaka zrobił nam niespodziankę i jako dzielny strażak opowiedział o swojej pracy ,  przypomniał numery alarmowe, omówił sprzęty, które znajdują się w strażackim wozie,  a największą atrakcją było oczywiście polewanie wody
z strażackiego węża . Każdy przedszkolak poczuł się dzielnym strażakiem. Dziękujemy bardzo za wizytę .

Kiermasz Wielkanocny

Tuż przed Wielkanocą w naszym przedszkolu odbył się Kiermasz Wielkanocny. Na szatni zrobiło się barwnie i świątecznie, dzieci wraz z Paniami wykonały piękne i ciekawe wielkanocne ozdoby. Dziękujemy Wszystkim za zakup świątecznych dekoracji. Dzięki Waszemu wsparciu zakupiliśmy przedszkolną gitarę .

Skarbonka i Tytka Wielkopostna Przedszkolaków

W okresie Wielkiego Postu nasze przedszkolaki rezygnując ze swoich przyjemności wkładały pieniądze do skarbonki. Wraz z rodzicami uzupełniły też wielkopostne tytki miłosierdzia.  Wszystkie te dary wraz z Panią Dyrektor  złożyły na ręce księdza Proboszcza. W imieniu wszystkich potrzebujących serdecznie dziękujemy za ten dar serca najmłodszych

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

31 marca w naszej parafii odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadziły dzieci z najstarszych grup z naszego przedszkola, gr IV i gr. III .

Wiosenny Pokaz Mody

22 marca  w naszym przedszkolu pojawiło  się pełno  wiosennych i kolorowych strojów, w które przebrały się dzieci  , by w ten sposób przywitać naszą Panią Wiosnę. Przedszkolaki prezentowały się wspaniale i wiosennie. Mamy pewność , że po wiosennych tańcach i piosenkach wiosna zawita u nas na dobre.

Rekolekcje wielkopostne

21 marca odbyło się spotkanie rekolekcyjne naszych przedszkolaków z ks. Robertem Zychem tegorocznym rekolekcjonistą  w naszej parafii. Podczas rozmowy
z księdzem dzieci wykazały się ogromną wiedzą, intuicją i świetnie poradziły sobie z pogadanką na temat wiary i obecności Pana Boga w naszym życiu.

Teatrzyk „Wiosenna pobudka”

16 marca do naszego przedszkola przybył teatrzyk z przedstawieniem pt. ” Wiosenna pobudka” . Przylatujący z ciepłych krajów Bocian przywiózł przyjaciołom z  lasu prezenty i budził wszystkich z wiosennego snu. Niedźwiadek Maciek trochę zaspał, ale wiewiórka Basia sprytnie go obudziła

NABOŻEŃSTWO ŚRODY POPIELCOWEJ

22 lutego wszystkie przedszkolaki wraz z Paniami udały się do parafialnego Kościoła na Nabożeństwo Środy Popielcowej, któremu przewodniczył ks. kanonik Włodzimierz Łukowicz. Dzieci uczestnicząc w nabożeństwie dowiedziały się czym jest Wielki Post, co to jest post, modlitwa i jałmużna. Ksiądz Kanonik po wcześniejszym wyjaśnieniu przedszkolakom symboliki popiołu, posypał wszystkim zebranym głowy. Dzieci modliły się  modlitwą Któryś za nas cierpiał rany…
i spiewały wielkopostne pieśni.

Dzień Babci i Dziadka

25 stycznia w Sali Teatralnej przy parafii Miłosierdzia Bożego odbyło się spotkanie przedszkolaków z Babciami i Dziadkami. Dzieci  z najstarszej grupy przedstawiły Jasełka, a pozostałe przedszkolaki zaprezentowały inscenizację wiersza J. Brzechwy ” Rzepkę” tańce, pląsy skecz o babci i dziadku i wspaniałe piosenki. Po występach i życzeniach dla babć i dziadków od Pani Dyrektor i Księdza Proboszcza wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, a wnuki i wnuczki wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty.

Uroczysta Wigilia Przedszkolna

21 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia. Pod przewodnictwem księdza Proboszcza,  odczytaniu Pisma Świętego i wspólnej modlitwie połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Zasiedliśmy do wspólnego stołu , śpiewaliśmy kolędy i pastorałki przy akompaniamencie gitary,  a grupa polsko – ukraińska  przedstawiła nam występ artystyczny o tematyce świątecznej.

Przedstawienie jasełkowe w Pałacyku Sokół

9 grudnia na zaproszenie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skawinie, przedszkolaki udały się z przedstawieniem jasełkowym do pałacyku Sokół, gdzie podczas spotkania wigilijnego dla seniorów z gminy Skawina – podopiecznych MGOPS, dzieci przedstawiły jasełka. Występ nagrodzony został gromkimi brawami, a mali „aktorzy” otrzymali od organizatorów drobne upominki.

Święty Mikołaj w przedszkolu

Dzień przed spotkaniem ze św. Mikołajem dzieci naszego przedszkola obejrzały przedstawienie mikołajkowe  przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie. Następnego dnia Przedszkolaków odwiedził długo wyczekiwany Gość biskup św. Mikołaj, dla którego dzieci przygotowały muzyczny upominek a On sam wręczył im wspaniałe prezenty

Występ Patriotyczny ” Kocham moją Ojczyznę”

17 listopada w Sali Teatralnej przy Parafii Miłosierdzia Bożego nasze przedszkolaki zaprezentowały wszystkim swoim bliskim i zaproszonym z parafii Seniorom występ patriotyczny ” Kocham moją Ojczyznę” po zakończeniu przedstawienia wszyscy mieli okazję  wspólnie zaśpiewać kilka pieśni patriotycznych

Akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości

10 listopada w godzinach dopołudniowych w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Akademia z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Wszystkie przedszkolaki jako mali patrioci uczcili to święto poprzez wiersze, piosenki o Ojczyźnie. Nie sposób przy tej okazji było nie wspomnieć o naszym wielkim Patriocie – Patronie Przedszkola  błogosławionym Prymasie Stefanie Wyszyńskim, który  ukochał swoją Ojczyznę – Polskę. Po  zakończeniu akademii grupa starszaków udała się pod pomnik naszego Patrona.

Kredkobranie

W tym roku po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji KREDKOBRANIE. Jej celem jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję i pomoc w zgromadzeniu darów.

Spotkanie z Policjantem

29 września nasze przedszkolaki odwiedził Pan Policjant, który opowiedział dzieciom o  zasadach bezpieczeństwa i o swojej codziennej pracy. Dzieci mogły zobaczyć jakie przedmioty są potrzebne w jego codziennej pracy, obejrzały wóz strażacki i dowiedziały się w jakich sytuacjach mogą liczyć na pomoc policji.