Dzień Przedszkolaka

…. ” Ja chodzę tam co dzień, obiadek dobry jem,
a po spacerze w sali wesoło bawię się.
Kolegów dobrych mam, nie jestem nigdy sam –
Przedszkole domem drugim jest” …
20 września w naszej grupie świętowaliśmy dzień przedszkolaka. Był to czas zabawy, wspólnych tańców i przemyśleń na temat tego jaki jest prawdziwy przedszkolak.

Miasteczko Komunikacyjne

12 września nasza grupa spotkała się ze strażnikiem miejskim panem Tomaszem w Miasteczku Komunikacyjnym przy szkole podstawowej nr 6. Przedszkolaki utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i podczas przechodzenia przez ulicę.

Zajęcia Gimnastyczne z Tatą Kazia

11 czerwca w naszej grupie odbyły się zajęcia gimnastyczne z Tatą Kazia, który jest nauczycielem wychowania fizycznego. Dzieci dokładnie wykonywały wszystkie ćwiczenia z rekwizytem – maskotką i bawiły się doskonale. Jeszcze raz dziękujemy za inicjatywę, zaangażowanie i zachęcamy do współpracy.

Wszystkie dzieci nasze są

1 czerwca piosenką i wesołą zabawą rozpoczęliśmy niezwykle radosny dzień, w którym na buzi każdego dziecka  nie mogło zabraknąć uśmiechu. Wesołe zabawy przy muzyce, z chustą, dmuchany zamek, malowanie twarzy i słodkości od księdza Proboszcza to jedne z wielu atrakcji tego dnia  w naszej grupie.

Wycieczka do Kopytkowa

29 maja grupa Maluszków wraz z grupą II wybrała się na wycieczkę z okazji dnia Dziecka do Kopytkowa – to gospodarstwo, w którym dzieci mogły obejrzeć zwierzątka nakarmić je, wzięły udział w warsztatach pszczelarskich i bawiły się na świeżym powietrzu.

 

Wielkanocne Śniadanie

6 kwietnia odbyło się w naszej grupie uroczyste śniadanie wielkanocne, które poprzedzone było święceniem koszyków wielkanocnych i wspólnymi życzeniami wielkanocnymi. Tym uroczystościom przewodniczył ks. proboszcz Bogdan Kordula wraz z Panią Dyrektor Teresą Lelek. Przedszkolaki złożyły Księdzu życzenia
z okazji święta kapłanów. Po wspólnym spotkaniu przeszliśmy do naszej sali, gdzie przy świątecznie udekorowanym stole dzieliliśmy się jajkiem i składaliśmy sobie życzenia. Nie zabrakło świątecznej babki i wielkanocnych potraw. Wszystko było pyszne, a w sali pachniało Świętami.

Wiosenny pokaz mody

22 marca chętne maluszki wzięły udział w przedszkolnym wiosennym pokazie mody. Pani Wiosna była zachwycona ich strojami i tańcem z okazji Jej nadejścia, który zatańczyły wszystkie dzieci z grupy.

Zajęcia edukacyjne z języka angielskiego o zwierzątkach

20 marca w grupie Maluszków mama Pawełka  pani Ania przeprowadziła zajęcia edukacyjne  z języka angielskiego o zwierzątkach. Dzieciom bardzo podobały się zabawy i chętnie uczyły się nazw zwierzątek. Bardzo dziękujemy Pani Ani za inicjatywę, otwartość i współpracę z przedszkolem.

Karnawałowy bal

16 lutego nasze Maluszki zamieniły się w księżniczki, smoki, policjantów, piratów, zwierzątka i wiele innych ciekawych postaci. Wszystko dlatego, że na najwspanialszym balu po prostu nie mogło ich zabraknąć. Gratulujemy wspaniałej, szalonej zabawy i udziału w konkursach. Niech  żyje bal!!! Dziękujemy Ciociom z kuchni za  smakołyki – ciepłe lody  i słodkości w tłusty czwartek były przepyszne . Mniam… Mniam…

Czytające Mamy

W ramach akcji czytające przedszkole  w naszej grupie Mama Helenki, Pawełka i Karolka przeczytały dzieciom bardzo wartościowe książeczki. Bardzo dziękujemy i zachęcamy innych do odwiedzenia naszej grupy z ciekawą lekturą

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasze Maluszki dzisiaj też  świętowały ten dzień razem ze swoimi misiami. Poznały historię pluszowego misia, próbowały miód i wesoło się bawiły.

Pamiętamy o Wszystkich Świętych

2 listopada przed południem nasza grupa zapaliła znicze i modliła się  za naszych bliskich zmarłych  pod pomnikami wielkich świętych  –  św. Jana Pawła II i patrona przedszkola Błogosławionego Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Jestem sobie przedszkolaczek

26 października w sali Maluszków odbyła się wyjątkowa uroczystość Pasowania na przedszkolaka ” Jestem sobie Przedszkolaczek,  z Aniołkiem bawię się
i skaczę..” Nasze dzielne Maluszki przedstawiły swoim Rodzicom i Aniołkowi krótki program artystyczny i zostały przez Niego uznane za prawdziwych Przedszkolaków.  Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim dzieciom i wręczyła dyplomy i upominki.

Milion dzieci modli się na różańcu

18 października nasza grupa wzięła udział w kampanii modlitewnej ” Milion dzieci modli się na różańcu” podczas której wraz z dziećmi z całego świata o godzinie 9.00 modliliśmy się modlitwą różańcową w intencji pokoju i jedności na świecie.

Sprzątamy dla Polski

4 października nasza grupa wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji ” Sprzątamy dla Polski” . Maluszki z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy i dzielnie sprzątały okolice przedszkola.  Wszystkie wiedziały, że nie należy zaśmiecać środowiska i zawsze wrzucać śmieci do kosza.  W rękawicach ochronnych nie straszny był im żaden śmieć.

Dzień Przedszkolaka

Z okazji Dnia Przedszkolaka życzę wszystkim moim Przedszkolakom samych pogodnych , dobrych i radosnych dni w przedszkolu. Aby dzieci były zawsze zdrowe, otoczone miłością, ciepłem. Wszystkim Rodzicom życzę samych radości ze swoich pociech.