PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS…

Przedświąteczny czas w naszym przedszkolu był bardzo bardzo radosny dla naszych Przedszkolaków, które m.in. zaprezentowały się w przedstawieniu jasełkowym, przygotowały dla swoich rodziców świąteczne prezenty, ubierały wspólnie choinkę, poznawały tradycje świąteczne, śpiewały kolędy i pastorałki oraz zaniosły Jezuska do szopki przy kościele parafialnym.  Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia uświetniła oczywiście nasza przedszkolna wigilia, podczas której dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz wspólnie zasiadły do świątecznego stołu.

Dzień Pluszowego Misia

Najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- Pluszowy Miś. 24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu właśnie jego święto. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym pluszowym przyjacielem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Poznały historię święta, wspólnie bawiły się przy piosenkach o misiach, brały udział w zabawach ruchowych, plastycznych, rozwiązywały zagadki i łamigłówki oraz próbowały przysmak misia czyli miodek 😊

21.11.2023 Dzień Życzliwości

„Jest taka piękna kraina, gdzie dzień się uśmiechem zaczyna. Kiedy staniemy, tak na przeciw siebie, Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie”.

Czym jest życzliwość? Jak okazywać ją na co dzień? Na te oraz inne pytania nasze starszaki szukały odpowiedzi podczas świętowania Dnia Życzliwości. Jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, życzliwości, serdeczności, mówienia dobrych słów, i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Był to dzień pełen uśmiechów, radosnych zabaw, dobrych uczynków, miłych słów oraz pozytywnych emocji.

Dzień Postaci z Bajek

6 listopada z radością uczciliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To wydarzenie połączyliśmy się z inicjatywą „Cała Polska Czyta Dzieciom”, mającą na celu propagowanie kultury czytania. Rozmawialiśmy o bajkach, bawiliśmy się w bajkowe zabawy oraz stworzyliśmy piękny słodki domek Baby Jagi.

Na zawsze w naszej pamięci

Miesiąc listopad to czas zadumy, refleksji i pamięci o osobach zmarłych z naszych rodzin oraz tych, którzy stracili swoje życie w obronie naszej ojczyzny. Dlatego przedszkolaki z grupy IV wybrały się 2.11 na Cmentarz Parafialny w Skawinie aby zapalić znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pomodlić się za zmarłych.

6.10.2023 Spacer ze skawińskim Sokołem

Razem z Muzeum Regionalnym przedszkolaki wybrały się na wycieczkę po zabytkach sakralnych i świeckich Skawiny.

Muzealny Teatrzyk Bajkowy – 03.10.2023

Muzealny Teatrzyk Bajkowy zaprezentował naszym przedszkolakom bajki Cecylii Suder, przedszkolaki oglądały, słuchały i tworzyły 🙂

warsztaty ceramiczne na kole garncarskim

27.09. 2023 nasza grupa wybrała się do Muzeum Regionalnego w naszym mieście gdzie przedszkolaki zapoznały się ze specyfiką pracy garncarza. Prowadzący warsztaty opowiedział o właściwościach gliny, pokazał pracę z gliną na kole garncarskim oraz omówił etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego. Każdy z naszych przedszkolaków miał również okazję wykonać własnoręcznie dzbanuszek.

Dzień przedszkolaka

W dniu przedszkolaka starszaki uczestniczyły w zabawach tanecznych, wykazując się niezwykłą pomysłowością i poczuciem rytmu. Na koniec zabawy czekała na nich zdrowa niespodzianka w postaci owocowych koreczków, które mogli sami przygotować samodzielnie i zjeść.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odkrywania mocnych stron. Tego dnia wszyscy przyszliśmy ubrani w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z Vashti, rozmawialiśmy o naszych mocnych stronach i stworzyliśmy plastyczne dzieło sztuki.

Wizyta w Miasteczku Komunikacyjnym 12.09.2023

Przy współpracy ze Strażą Miejską zostało zorganizowane spotkanie w pobliski Miasteczku Komunikacyjnym, gdzie dzieci utrwaliły sobie zasady ruchu drogowego

Pyszne lody dla ochłody

Coraz bliżej wakacje, korzystając z pięknej pogody przedszkolaki z grupy III wybrały się na lody do lodziarni. Każde dziecko mogło samodzielnie wybrać swój ulubiony smak. Ten chłodzący i tak lubiany przez dzieci deser sprawił im ogromną radość.

Po zjedzeniu lodów, dzieci mogły pobawić się na placu zabaw po czym wszyscy z uśmiechem na ustach wrócili do przedszkola.

Wycieczka do Inwałdu

31.05. 2023 z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do Inwałdu gdzie dzieci obejrzały miniatury najwspanialszych budowli Świata, bawiły się w mini lunaparku, zwiedziliśmy osadę średniowieczną, park ruchomych smoków, pływaliśmy tratwami oraz szaleliśmy w Małpim Gaju . Był to dzień pełen wspaniałej zabawy.

Wycieczka na widowisko teatralne na lodzie

27.04 wybraliśmy się do Krakowa na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski.

WIELKANOCNE ŚNIADANIE – 6.04.2023

Dzisiaj w każdej grupie dzieci wspólnie z ciociami, ks. Proboszczem Bogdanem Kordulą oraz Panią Dyrektor Teresą Lelek zasiadły do wspólnego uroczystego śniadania wielkanocnego. Śniadanie zostało poprzedzone wspólną modlitwą, poświęceniem koszyczków przyniesionych przez dzieci oraz życzeniami świątecznymi.

Warsztaty pomponowe

27.03 babcia Emilii ponownie odwiedziła naszą grupę zapraszając dzieci na kreatywne warsztaty z pomponami w roli głównej! Uczyliśmy się tworzyć wełniane pompony z których powstały potem piękne wielkanocne baranki.

Warsztaty biblioteczne – 7.03.2023

 7.03.2023 odwiedziła nas po raz kolejny Pani Lidia Ippoldt z Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie, która przeprowadziła ciekawe warsztaty czytelnicze. Po usłyszeniu opowiadania M. Musierowicz pt. Rybka dzieci rozmawiały na temat posłuszeństwa. Dziękujemy za kolejne bardzo ciekawe zajęcia 😊

Bal karnawałowy

„W karnawale wszyscy urządzają bale”

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 18 lutego podczas balu karnawałowego. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w prowadzonych zabawach i konkurencjach. Żeby do wspólnych zabaw nie zabrakło siły nasze ciocie z kuchni zadbały również o pyszny poczęstunek . Zabawa była wspaniała!

Wizyta Duszpasterska

10 stycznia w naszym przedszkolu gościliśmy z wizytą duszpasterską proboszcza ks. Bogdana  Kordulę. Po wspólnej modlitwie i śpiewie kolęd ksiądz Proboszcz udzielił błogosławieństwa dzieciom, nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola. Wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe obrazki.

Poznajemy zawód krawcowej

1 grudnia dzieci z III grupy miały możliwość zapoznania się z pracą krawcowej. Odwiedziła nas mama Milenki – Pani Karolina Garncarz, która z zaangażowaniem przybliżyła dzieciom na czym polega zawód krawcowej. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć maszynę do szycia, a także spróbować szycia na niej pod bacznym okiem pani Karoliny. Poznały wiele wyrazów określających akcesoria krawieckie, takie jak: naparstek, szpulka nici, centymetr krawiecki,  nożyce krawieckie. Dzieci mówiły także o zasadach bezpieczeństwa, które powinny towarzyszyć krawcowej podczas pracy

Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie za interesujące spotkanie.

Wycieczka do teatru

18 listopada nasze przedszkolaki wybrały się na niezwykłe przedstawienie ekologiczne dla dzieci zatytułowane: „Ekonolulu”. Spektakl był wspaniałą zabawą uczącą małych widzów jak ważny jest szacunek do przyrody

Warsztaty szydełkowania z babcią Emilii – projekt „Seniorzy dla edukacji

Babcia Emilii z naszej grupy pokazała dzieciom narzędzia do szydełkowania, różne rodzaje wełny oraz własne gotowe wyroby szydełkowe tj. serwetki, dywaniki i sukieneczki dla lalek. Dzieci obejrzały z zainteresowaniem wszystko i wysłuchały precyzyjnej instrukcji oraz rzeczowych wyjaśnień prowadzącej warsztaty co zaowocowało wykonaniem pięknych prostych łańcuszków a paluszki posłużyły za szydełko 🙂

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

7 listopada dzieci z grupy trzeciej przyniosły do przedszkola maskotki ze swoich ulubionych bajek i wyruszyły w podróż do baśniowej krainy. Był to dzień kolorowy i wesoły, pełen bajkowych zabaw.

Warsztaty biblioteczne – ciąg dalszy cyklu o wartościach

Po raz drugi spotkaliśmy się z panią Lidią Ippold z Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie. Tym razem rozmawialiśmy o wartości jaką jest Dobro.

SPRZĄTAMY DLA POLSKI

4 października nasza grupa wzięła udział w akcji „ Sprzątamy dla Polski”.  Wybraliśmy się na spacer do parku połączony ze zbieraniem śmieci z tamtejszych chodników i trawników.  Uczyliśmy się odpowiedzialności i dbałość o nasze lokalne środowisko.  😊

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji ciocia razem z dziewczynkami przygotowały specjalne krawaty „Super Chłopaka”, które otrzymał każdy chłopiec z naszej grupy. Był to dzień pełen radości i dobrej zabawy.

WARSZTATY BIBLIOTECZNE

27.09.2022 spotkaliśmy się w naszym przedszkolu  z panią Lidią Ippoldt z biblioteki pedagogicznej. Dzieci wysłuchały opowieści o symatycznym niebieskim bohaterze o imieniu Pinku i rozmawiały o wartości jaką jest przyjaźń. Zatańczyliśmy również do piosenki o przyjaźni oraz zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z Pinku 🙂

Miasteczko Komunikacyjne – 22.09.2022

Dzisiaj dzieci  na spotkaniu ze Strażnikiem Miejskim utrwalały swoje wiadomości z zakresu bezpieczeństwa i komunikacji w ruchu pieszym i drogowym w Miasteczku Komunikacyjnym. Przedszkolaki dostały też odblaski, dzięki czemu na ulicy na pewno już będą bardzo widoczni i bardzo bezpieczni! Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas 🙂

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Dzisiaj 3 grupa obchodziła Dzień Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych, tanecznych oraz z chustą animacyjną. Każdy otrzymał medal super przedszkolaka oraz słodki upominek 🙂

Międzynarodowy Dzień Kropki

Tego dnia dzieci przyszły ubrane w kropki, kropeczki i groszki. Poznawaliśmy historię małej Vashti i wraz z nią dzieci odkrywały swoje talenty i mocne strony, pobudzaliśmy  wyobraźnię i wspólnie się pobawiliśmy z kropkami.